انتشارات
از معایب و مزایای شبکه های اجتماعی مجازی که جزلایفنک زندگی شده، کمتر خوانده و بیشتر شنیده ایم. بخش اول این کتاب به بررسی مصرف شبکه‌هاي اجتماعي مجازي در بين مردم ايران بر اساس نتایج نظرسنجی‌هاى ایسپا می پردازد و در بخش دوم سلسله نشست های تخصصی عصر گفتگو با محوریت فضای مجازی با سخنرانی اساتید مطرح و کارشناس آورده شده است.
یکشنبه, 25 شهریور,1397
از نگاه سازمان جهانی بهداشت کیفیت زندگی مفهومی فراگیر است که سلامت جسمانی، سلامت روانی، سلامت اجتماعی (روابط فردی و اجتماعی) و سلامت محیطی را دربر می گیرد و بر ادراک فرد مبتنی است. مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با درک اهمیت موضوع کیفیت زندگی، به بررسی و سنجش کیفیت زندگی شهروندان کشور، در ابعاد جسمانی، محیطی و سلامت اجتماعی بر مبنای پرسشنامه سازمان جهانی پرداخته است.
یکشنبه, 25 شهریور,1397
بخش نخست کتاب به بررسی رفتار انتخاباتي گروه هاي اجتماعي براساس نتايج نظرسنجي هاي ايسپا پرداخته است. بررسی رفتار انتخاباتی جوانان، و مقایسه رفتار انتخاباتی زنان و مردان و نیز مقايسه رفتار انتخاباتي مردم به تفكيك محل سكونت (شهر و روستا) در دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در این بخش به تفصیل آمده است. همچنین بخشی به بررسي روندي ديدگاه مردم شهر تهران درخصوص انتخابات رياست جمهوري پیشین پرداخته شده است. بخش دوم کتاب شامل جستارهايي علمی پیرامون رفتار انتخاباتی مردم ایران است که در بیشتر آنها از داده های نظرسنجی های ایسپا استفاده شده است.
یکشنبه, 08 بهمن,1396
مجموع مطالعاتي که در زمينه سبک زندگی دانشجویان انجام شده است، حکايت از آن دارد که علاوه بر نيازهاي علمي و حرفه‌اي، يک فارغ‌التحصيل بايد مجموعه‌اي از ويژگي‌ها و شايستگي‌ها فردي، فرهنگي و اجتماعي را در خود داشته باشد، تا بتواند به عنوان عنصري مؤثر در فرآيندهاي اجتماعي مشارکت و دخالت داشته باشد. اکثر تئوري هاي موجود در اين حوزه بر اساس مباني فرهنگي غرب شکل گرفته اند و توسعه يافته ‏اند، و مدل جامع بومي در اين زمينه وجود ندارد؛ نتایج این پیمایش براساس الگويي مبتني بر مباني ديني و فرهنگي کشور تعريف و تدوين شده است.
سه شنبه, 05 دی,1396
فصلنامه «جامعه شناسي مسائل اجتماعي ايران» با هدف افزايش توليدات علمي در حوزه بررسي مسائل اجتماعي منتشر مي‌شود. تحقيقات تجربي ناظر به پژوهش‌‌هايي است که با بهره‌‌گيري از روش‌‌هاي کيفي و يا کمي به توليد، سنجش و بررسي فرضيه‌ها و تئوري‌‌ها مي‌‌پردازد.
11 اسفند ,1393
فصلنامه «جامعه شناسي مسائل اجتماعي ايران» با هدف افزايش توليدات علمي در حوزه بررسي مسائل اجتماعي منتشر مي‌شود. تحقيقات تجربي ناظر به پژوهش‌‌هايي است که با بهره‌‌گيري از روش‌‌هاي کيفي و يا کمي به توليد، سنجش و بررسي فرضيه‌ها و تئوري‌‌ها مي‌‌پردازد.
13 اسفند ,1393
تحقیقات اجتماعی شکل دهنده معرفت اجتماعی و دارای فرایندی برنامه ریزی شده، هوشیارانه، و دارای نگرش منظومه¬ای، همچنین قابل اعتماد برای درک حقایق و فهم مسایل اجتماعی می باشند.
3 دی ,1392
کتاب حاضر برای پژوهشگرانی نوشته شده است که می خواهند رویکرد های مدل سازی معادلات ساختاری را بکار گیرند، اما احساس می کنند که باید مطالب بیشتری بدانند در مورد پیش زمینه این رویکرد و مطالب متفاوت با آنچه که در کتاب های قبلی نوشته شده است.
28 اردیبهشت ,1390
یکی از مهمترین رسالت های مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) اطلاع‌رسانی مستمر در خصوص وضعیت و جایگاه بین‌المللی کشور نزد افکارعمومی جهانیان است
28 اردیبهشت ,1390
درآمدی بر روش های کمی و کیفی تحقیق در علوم اجتماعی
18 اردیبهشت ,1390
معرفت علمی به واسطه خصایص و ویژگی‌های مختلفی از سایر معارف تمایزپذیر است. یکی از این ویژگی‌ها، خصلت تراکمی علم و معرفت علمی است. این ویژگی ناظر برتداوم نظام‌مند و خطی فرایند توسعه علم و پویایی آن است. بدین معنی که معرفت علمی در ارتباط مستقیم با شرایط و مسایل روز رشد می‌کند و تکرار در آن جایز نیست.
3 اردیبهشت ,1390
فصلنامه تحقیقات علوم اجتماعی ایران با هدف افزایش تولیدات علمی در حوزة علوم اجتماعی منتشر می شود. تحقیقات تجربی ناظر به پژوهش هایی است که با بهره گیری از روش های کیفی یا کمی، به سنجش و بررسی فرضیات و تئوری ها می پردازد.
2 خرداد ,1389
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2019 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir