اخبار
اکثریت طرفداران ترامپ (76 درصد) در این نظرسنجی دلیل انتخاب او را به خاطر خود ترامپ عنوان کرده اند. 24 درصد نیز اعلام کرده اند، به دلیل مخالفت با بایدن به ترامپ رای خواهند داد. اما در مورد بایدن این وضعیت متفاوت است. فقط 33 درصد طرفداران بایدن اعلام کرده اند بخاطر خودش به او رای خواهند داد
دوشنبه, 23 تیر,1399
مطابق با یافته های تحقیق جو بایدن توانسته است در برخی از گروه های سنی، قومی و فکری (ایدئولوژیک) از رقیب خود پیشی بگیرد. برخی نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد بایدن در برخی موارد توانسته حتی برخی آراء سنتی جمهوری خواهان را نیز بدست آورد.
الإثنين, 13 جوييه,2020
‌کاهش حساسیت به کرونا: تعداد توییت‌ها و پست‌های تلگرامی مربوط به کرونا در فروردین امسال ‌‌روند کاهشی داشته است که این امر نشان‌ می‌دهد درباره کرونا در شبکه‌های اجتماعی کمتر صحبت شده و می‌توان نتیجه گرفت که حساسیت‌ها ‌ به این موضوع کاهش یافته است.
شنبه, 21 تیر,1399
حتی قبل از شیوع پاندمی، در هر دقیقه به طور متوسط ۲۰ نفر در آمریکا خشونت فیزیکی را تجربه می کردند. تحقیقات نشان می‌دهد که از هر ۴ زن بزرگسال آمریکایی یک نفر و از هر ۷ مرد بزرگسال آمریکایی، یک نفر نوعی خشونت شدید را تجربه کرده‌اند؛ این خشونت ها عبارتند از: مورد اصابت قرار گرفتن با وسیله ای سخت، یا سوزانده شدن تعمدی به دست شریک زندگی.
دوشنبه, 16 تیر,1399
پرسش مهمی که در این میان مطرح می شود این است چرا در اغلب نقاط دنیا مردم نسبت به این بیماری آسان گیرتر شده اند و ترسشان از این ویروس کمتر شده است به نحوی که آشکارا شاهد نوعی بی مبالاتی در بسیاری از نقاط دنیا نسبت به این بیماری خطرناک هستیم؟
یکشنبه, 15 تیر,1399
به نظر مردم بهترین کاری که رومینا در این ماجرا می‌توانست انجام دهد تا چنین سرانجامی نداشته باشد چه بود؟ این سوالی است که مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در روزهای 12 الی 17 خرداد از مردم ساکن در شهر تهران پرسیده است.
یکشنبه, 15 تیر,1399
به گزارش روابط عمومی ایسپا، در یک طرح نظرسنجی تلفنی در خردادماه 1399، میزان استفاده مردم از رسانه ها مورد بررسی قرار گرفت. جامعه آماری طرح دربرگیرنده مردان و زنان بالای 18 سال در کل کشور و تعداد افراد نمونه 1582 نفر بوده است. 50 درصد از کل پاسخگویان را مردان و 50 درصد را زنان تشکیل می‌دهند.
شنبه, 14 تیر,1399
یافته‌های نظرسنجی در زمینه ارزیابی مردم از عملکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد اقتصادی نشان می‌دهد 47.7 درصد مردم عملکرد این نهاد را در مبارزه با مفاسد اقتصادی «خوب» ارزیابی کرده‌اند.
شنبه, 14 تیر,1399
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) به منظور تکمیل نیروی انسانی و توسعه تحقیقات بازار، از فارغ التحصیلان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد در قالب نیروی تمام وقت و نیروی امریه دعوت به همکاری می نماید.
الخميس, 25 جوان,2020
گزارش «شاخص افکار عمومی جهان عرب» در سال 2018 توسط «مرکز عربی تحقیقات و مطالعات سیاستی» (Arab Center for Research and Policy Studies) منتشر شده است. این گزارش حاصل اجرای نظرسنجی در 11 کشور عربی با بیش از 18830 نمونه به صورت مصاحبه حضوری و چهره به چهره از تاریخ آذر 1396 تا فروردین 1397 می باشد.
یکشنبه, 01 تیر,1399
43 درصد از مردم امریکا سیاست ها و برنامه های دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور را تأیید می کنند. در مقابل 52 درصد چنین نظری ندارند و 5 درصد هم از پاسخ امتناع کردند.
چهار شنبه, 28 خرداد,1399
هیچ تکنیک و ابزار دیگری جز نظرسنجی، با این فصاحت و کارآمدی نمی تواند صدای مردم را بازتاب کند و هیچ روش دیگری در علوم اجتماعی به این اندازه، بیانگر افکار عمومی در یک جامعه نیست.
دوشنبه, 26 خرداد,1399
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir