مقالات و یادداشت ها
اکثریت مردم در 15 کشور اروپای غربی و ایالات متحده امریکا مایل به پذیرش مسلمانان به عنوان همسایه هستند، و تمایل به پذیرش یک مسلمان به عنوان عضوی از خانواده در بین آنها نسبتاً بالاست
پنجشنبه, 18 مهر,1398
واشنگتن دی سی: بر اساس آخرین آمار موسسه گالوپ، تنها 42 درصد از آمریکایی‌ها اقدامات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را تایید می‌کنند. این آمار 42 درصدی کاملاً با میانگین شش سنجش جداگانه دیگر بر فعالیت‌های ترامپ که از آغاز ریاست جمهوری‌اش اعمال شده بود و بهترین نتیجه آن معادل 46 درصد در اواخر ماه ‌آوریل بود، تطابق دارد.
چهار شنبه, 27 شهریور,1398
هم اکنون (آوریل 2019) اینستاگرام تقریباً یک میلیارد نفر کاربر فعال در سراسر جهان دارد. کشورهای ایالات متحده امریکا، برزیل، هندوستان، اندونزی، روسیه، ترکیه، ژاپن، انگلستان، مکزیک و آلمان 10 کشور اول با بیشترین کاربران اینستاگرام هستند.
چهار شنبه, 20 شهریور,1398
در ارتباط با مناقشه اتمی ایران نزدیک به نیمی از مردم آمریکا (49 درصد) بر این باورند که باید از یک جنگ احتمالی با ایران پرهیز کرد. در مقابل 43 درصد آمریکایی ها خواستار تدابیر سفت و سخت در برابر اقدامات ایران هستند. جمهوری خواهان سه برابر دمکرات ها طرفدار اتخاذ رویکردی جدی در برابر ایران هستند. یعنی68 درصد در برابر 23 درصد.
جمعه, 25 مرداد,1398
نظام مدیریتی در کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه‌ای مثل ایران همواره در مقایسه با کشورهای توسعه یافته در برخی امور مناقشه برانگیز است. یکی از این مناقشه‌ها زمانی است که کشور با رخدادهای طبیعی مثل زلزله، سیل، آبگرفتگی خیابان‌ها، آتش‌سوزی و... مواجه می‌شود.
یکشنبه, 20 مرداد,1398
بر اساس اهداف اعلام شده توسط سازمان ملل، تا سال۲۰۳۰، کلیه کشورهای عضو سازمان باید تلاش نمایند که به اهداف و شاخص های توسعه پایدار با همکاری و تعامل یکدیگر دست یابند.
شنبه, 12 مرداد,1398
آخرین مطالعات گالوپ نشان می‌دهد، دسترسی مناسب به موبایل شخصی و اینترنت همراه، به‌طور مساوی بر زنان و مردان تاثیر می‌گذارد.
چهار شنبه, 02 مرداد,1398
نتایج اطلاعات موجود از وضعیت خودکشی در استان سمنان، نشان می‌دهد که این پدیده در سال‌های اخیر روند صعودی داشته است.
دوشنبه, 17 تیر,1398
در پیمایشی که گالوپ و Wellcome درباره «نگرش مردم جهان به علم و سلامتی» انجام شده از مردم سراسر جهان درباره اعتمادشان به خیریه ها و سازمان های غیر دولتی (NGO) پرسیده شده که 52 درصد گفته اند به این سازمان ها اعتماد دارند و در کشورشان قابل احترامند و در مقابل 32 درصد اظهار بی اعتمادی کردند به سازمان های غیر دولتی و یا هر نهادی که خدمات حیاتی در کشور آنها انجام می دهند.
دوشنبه, 17 تیر,1398
جامعه گسیخته ایران را حتی سیل هم همبسته نمی‌کند
دوشنبه, 26 فروردین,1398
بیهوده نیست اگر بگوییم که همه انسان‎ها به دنبال معناسازی برای زندگی خود هستند و این امر برای همه انسان‎هاست و تفاوت نمی‎کند که در کجای دنیا زندگی می‎کنند. مهم‎ترین محور هر زندگی انسانی نیز موفقیت در معناسازی است و حتی می‎توان گفت بزرگترین عامل ناکارآمدی سیستم‎ها و ساخت‎های سیاسی را می‎توان ناکارآمدی معناسازی برای ملت‎های آنها دانست
شنبه, 04 اسفند,1397
گرایش مردم به داشتن رسانه‌ای که بی‌طرفانه و همه‌جانبه راوی اخبار باشد حتی در تازه‌ترین نظرسنجی مرکز افکار‌سنجی ایسپا نیز نمایان است
چهار شنبه, 03 بهمن,1397
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2019 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir