موج سوم طرح های نظرسنجی تلفنی انتخابات ریاست جمهوری؛ مشارکت 62درصدی در انتخابات ریاست جمهوری
موج سوم طرح های نظرسنجی تلفنی انتخابات ریاست جمهوری؛ مشارکت 62درصدی در انتخابات ریاست جمهوری
جمعه, 22 اردیبهشت,1396

موج سوم طرح های نظرسنجی تلفنی انتخابات ریاست جمهوری؛ مشارکت 62درصدی در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش روابط عمومی ایسپا، موج سوم طرح های نظرسنجی تلفنی انتخابات ریاست جمهوری که در تاریخ 17 و 18 اردیبهشت ماه با جامعه آماری مردم ایران( شهر و روستا)  انجام شد، نتایج قابل توجهی را به دنبال خود داشت.

در جواب سوال آیا شما مناظره های تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری که تاکنون پخش شده است را دیدید؟ 53 درصد مردم ایران گفتند حداقل یکی از دو مناظره تلویزیونی را دیده اند.

از مردم همچنین پرسیده شد در مجموع به نظر شما کدام کاندیداها در مناظره ها موفق تر ظاهر شد؟ 32.7درصد آقای حسن روحانی، 26.8 درصد آقای محمدباقر قالیباف، 24.9 درصد آقای سیدابراهیم رئیسی، 8.9 درصد آقای اسحاق جهانگیری، 6.4 درصد سید مصطفی میرسلیم و 0.3 درصد سید مصطفی هاشمی در مناظره ها موفق دانسته اند.

در سوال بعد پرسیده شد: اگر بخواهید در انتخابات شرکت کنید به کدام گزینه رای می دهید؟ 41.6درصد به آقای حسن روحانی، 24.6 درصد به آقای محمدباقر قالیباف، 26.7درصد به آقای سید ابراهیم رئیسی، 3.2 درصد به آقای اسحاق جهانگیری، 2.8 درصد به سید مصطفی میرسلیم و 1.2 درصد به آقای سید مصطفی هاشمی رای می دهند.

همچنین از افراد پرسیده شد اگر فقط آقای رئیسی و آقای روحانی در انتخابات حضور داشته باشند به چه کسی رای می دهید؟

38.7 درصد به آقای سید ابراهیم رئیسی و 47.7درصد به آقای حسن روحانی رای می دهند.

در سوال دیگر نیز پرسیده شد اگر فقط آقای قالیباف و آقای روحانی در انتخابت حضور داشته باشند به چه کسی رای می دهید؟

44.1 درصد به آقای محمدباقر قالیباف و 44.8 درصد به آقای حسن روحانی رای می دهند.

 

 

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir