ایسپا رصد کننده و آینده نگار
ایسپا رصد کننده و آینده نگار
سه شنبه, 08 تیر,1395

به گزارش روابط عمومی ایسپا در آستانه چهاردهمین سالروز تاسیس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) دکتر بیچرانلو، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران طی مصاحبه ای نقطه نظرات خویش را پیرامون وضعیت نظرسنجی در ایران بیان نمودند.
دکتر بیچرانلو معتقد است: «نظرسنجی ها از جهت علمی، و رعایت اصول روشی، روز به روز در حال ارتقاء است اما همچنان به دلیل مشکلات مالی و بودجه ای، اغلب در مقیاس هایی کوچک انجام می شوند و از این جهت، از اعتبار کافی برای تعمیم نتایج برخوردار نیستند.» وی در ادامه افزود: «مساله ای که در این زمینه، نیاز به تامل دارد، اهمیت بکارگیری نظرسنجی ها در برنامه ریزی ها و سیاستگذاری ها است که به نظر می رسد هنوز با سطح مطلوب، فـاصله زیـادی وجود دارد که به طور عملی حاصل نگرش سنجی ها در خـط مشی گذاری ها به کار گرفته شود و اغلب، به طور شهودی عمل می شود نه بر اساس نگرش-سنجی ها. »
دکتر بیچرانلو در پاسخ به این پرسش که چه انتظاری از مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران دارید، سه محور را به شرح ذیل مدنظر قرار داد:
اول- در نگرش سنجی ها و پیمایش ها، ضمن رعایت دقیق اصول علمی، پل و واسطۀ امینی بین مردم، نخبگان و برنامه ریزان باشد.
دوم- رصدکننده و آینده نگار باشد؛ به این معنی که با رویکرد علمی و پژوهشی دقیقی که در افکارسنجی در پیش دارد بتواند روندهای آتی را پیش بینی کند.
سوم- با اصرار بر دقت و صحت اطلاعات و نتایج علمی نگرش سنجی ها، مرجعیت خود در این زمینه را تثبیت کند.

       
       
       


درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir